Ugreen NASync DH4300 Plus 2x18TB
Brand: Ugreen
Price: €1.079,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: a44f074c-55e0-4789-babc-b3772ec0224d
Description
Speicherkapazität: 36 TB
Zielgruppe: Heimanwender
Anzahl Festplatten (installiert): 2
Anzahl Festplatten (maximal): 4
Speicherkapazität pro Festplatte: 18 TB
Festplattenformfaktoren: 3,5 Zoll, 2,5 Zoll
Festplattentypen: HDD, SSD
Raidlevel: 0, 1, 5, 30, 6, 1E, 10, JBOD, Single Disk
Optische Laufwerke: ohne
interne Schnittstelle: SATA III
Anschlüsse: 1 x USB 3.0 (Typ-C), 2 x USB 3.0, 1 x 2.5GbE RJ-45, 1 x Audio Ausgang, 1 x HDMI
Datenkommunikation: 2.5 Gigabit Ethernet
Prozessoren: Rockchip RK3588, ARM Cortex-A76, ARM Cortex-A55
Taktfrequenzen: 2.400 MHz, 1.800 MHz
Prozessorkern: Octa-Core
RAM: 8 GB
RAM maximal: 8 GB
RAM Typ: DDR5
NAS-Betriebssystem: UGOS Pro
Netzteil: 72 Watt
Netzteilanzahl (installiert): 1
Gehäusetyp: Tower
Farbe: schwarz
Abmessungen (HxBxT): 215,7 x 155 x 155 mm
Specifications
| Produkttyp | 4-Bay NAS |
|---|---|
| Speicherkapazität | 36 TB |
| Zielgruppe | Heimanwender |
| Anzahl Festplatten (installiert) | 2 |
| Anzahl Festplatten (maximal) | 4 |
| Speicherkapazität pro Festplatte | 18 TB |
| Festplattenformfaktoren | 3,5 Zoll, 2,5 Zoll |
| Festplattentypen | HDD, SSD |
| Raidlevel | 0, 1, 5, 30, 6, 1E, 10, JBOD, Single Disk |
| Optische Laufwerke | ohne |
| interne Schnittstelle | SATA III |
| Anschlüsse | 1 x USB 3.0 (Typ-C), 2 x USB 3.0, 1 x 2.5GbE RJ-45, 1 x Audio Ausgang, 1 x HDMI |
| Datenkommunikation | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Prozessoren | Rockchip RK3588, ARM Cortex-A76, ARM Cortex-A55 |
| Taktfrequenzen | 2.400 MHz, 1.800 MHz |
| Prozessorkern | Octa-Core |
| RAM | 8 GB |
| RAM maximal | 8 GB |
| RAM Typ | DDR5 |
| NAS-Betriebssystem | UGOS Pro |
| Netzteil | 72 Watt |
| Netzteilanzahl (installiert) | 1 |
| Gehäusetyp | Tower |
| Farbe | schwarz |
| Abmessungen (HxBxT) | 215,7 x 155 x 155 mm |
Reviews
Perfect!
Exactly what I was looking for
Perfect! 10/10 ⭐
Really happy with this
Quality stuff 💯
Amazing 👌
Exactly what I wanted
Absolutely brilliant!
Exactly as the description, cheers!
Five stars
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.