TP-Link TL-WPA8630P
Brand: TP-Link
Price: €204,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 76f20204-e8e3-4024-9c21-ceab828dd465
Description
Funktionalität: Steckdose
Anschlüsse: 3 x RJ45
WLAN-Funktion: MIMO
WLAN-Betriebsart: Bridge
WLAN-Standard: ac
WLAN-Frequenzbänder: 2,4 GHz, 5 GHz
Übertragungsrate: 1.300 Mbit/s
LAN-Standard: Gigabit Ethernet (10/100/1000 Mbit/s)
Reichweite: 300 m
Adapteranzahl: 1
Modulation: OFDM
physische Tasten: Reset-Taste
Protokolle: IGMP v2, IGMP, IGMP v3
Powerline-Verschlüsselung: 128-Bit AES
WLAN-Verschlüsselungen: WPA-PSK, WPA2-PSK, WEP
Kompatible Betriebssysteme: Mac OS X, Linux, Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10
Stromverbrauch in Betrieb: 11 Watt
Abmessungen (BxHxT): 75 x 152 x 42 mm
Zulässige Temperatur im Betrieb: 0 - 40 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb: 10 - 90 %
Specifications
| Produkttyp | Homeplug AV2 |
|---|---|
| Funktionalität | Steckdose |
| Anschlüsse | 3 x RJ45 |
| WLAN-Funktion | MIMO |
| WLAN-Betriebsart | Bridge |
| WLAN-Standard | ac |
| WLAN-Frequenzbänder | 2,4 GHz, 5 GHz |
| Übertragungsrate | 1.300 Mbit/s |
| LAN-Standard | Gigabit Ethernet (10/100/1000 Mbit/s) |
| Reichweite | 300 m |
| Adapteranzahl | 1 |
| Modulation | OFDM |
| physische Tasten | Reset-Taste |
| Protokolle | IGMP v2, IGMP, IGMP v3 |
| Powerline-Verschlüsselung | 128-Bit AES |
| WLAN-Verschlüsselungen | WPA-PSK, WPA2-PSK, WEP |
| Kompatible Betriebssysteme | Mac OS X, Linux, Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 |
| Stromverbrauch in Betrieb | 11 Watt |
| Abmessungen (BxHxT) | 75 x 152 x 42 mm |
| Zulässige Temperatur im Betrieb | 0 - 40 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb | 10 - 90 % |
Reviews
Exactly as the description, cheers!
Even better than I thought
Can't find any faults
Speedy delivery, impeccable condition
Does the job
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.