TP-Link TL-SX3206HPP
Brand: TP-Link
Price: €440,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 56d0861e-524f-413b-8045-210a71b61711
Description
Switch-Kapazität: 120 Gb/s
Paket-Weiterleitungsrate: 89,3 Mpps
Jumbo-Framesgröße: 9.000 Bytes
MAC-Adressen: 32 K
RAM: 256 MB
max. Leistungsaufnahme: 244,9 W
PoE-Gesamtleistung: 200 W
Zulässige Temperatur im Betrieb: 0 - 50 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb: 10 - 90 %
Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb: -40 - 70 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb: 5 - 90 %
Switching-Ports: 6
PoE-Ports: 4
Ethernet-Übertragungstechnik: 10-Gigabit Switch
10 Gigabit Ethernet Ports: 4 x RJ-45, 2 x SFP+
Switch-Typ: Standalone
Modus: Store-and-Forward
Verwaltung: verwaltbar
Remoteverwaltungsprotokoll: Web Interface
Layer: 3
Netzwerkstandards: Power over Ethernet++ (PoE++), Bootstrap Protocol (BOOTP), Quality of Services (QoS), IGMP Snooping, Class of Service (CoS), Weighted Round Robin (WRR), Link Aggregation Group (LAG), Link Aggregation Control Protocol (LACP), Spanning Tree Protocol (STP), Loop Detection, Flow-Control, Port-Mirroring, IGMPv2 Snooping, IGMPv3 Snooping, MLD-Snooping, VLAN, Access Control List (ACL), DHCP-Snooping, Address Resolution Protocol (ARP), Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Storm Control, Link Layer Discovery Protocol (LLDP), Energy-Efficient Ethernet, Loop Protection
Routing: Static Routing
Internet-Sicherheit: Root Guard, IP Source Guard, Schutz vor DoS
Authentifizierungsmethoden: IEEE 802.1X (RADIUS), TACACS+
Schnittstellen: 1 x Console RJ-45, 1x Micro-USB Typ B
Flash-Speicher: 32 MB
Anzahl Lüfter: 2
Farbe: schwarz
Gehäusematerial: Metall
Specifications
| Produkttypen | PoE Switch, Rackmount Switch, Desktop Switch |
|---|---|
| Switch-Kapazität | 120 Gb/s |
| Paket-Weiterleitungsrate | 89,3 Mpps |
| Jumbo-Framesgröße | 9.000 Bytes |
| MAC-Adressen | 32 K |
| RAM | 256 MB |
| max. Leistungsaufnahme | 244,9 W |
| PoE-Gesamtleistung | 200 W |
| Zulässige Temperatur im Betrieb | 0 - 50 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb | 10 - 90 % |
| Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb | -40 - 70 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb | 5 - 90 % |
| Switching-Ports | 6 |
| PoE-Ports | 4 |
| Ethernet-Übertragungstechnik | 10-Gigabit Switch |
| 10 Gigabit Ethernet Ports | 4 x RJ-45, 2 x SFP+ |
| Switch-Typ | Standalone |
| Modus | Store-and-Forward |
| Verwaltung | verwaltbar |
| Remoteverwaltungsprotokoll | Web Interface |
| Layer | 3 |
| Netzwerkstandards | Power over Ethernet++ (PoE++), Bootstrap Protocol (BOOTP), Quality of Services (QoS), IGMP Snooping, Class of Service (CoS), Weighted Round Robin (WRR), Link Aggregation Group (LAG), Link Aggregation Control Protocol (LACP), Spanning Tree Protocol (STP), Loop Detection, Flow-Control, Port-Mirroring, IGMPv2 Snooping, IGMPv3 Snooping, MLD-Snooping, VLAN, Access Control List (ACL), DHCP-Snooping, Address Resolution Protocol (ARP), Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Storm Control, Link Layer Discovery Protocol (LLDP), Energy-Efficient Ethernet, Loop Protection |
| Routing | Static Routing |
| Internet-Sicherheit | Root Guard, IP Source Guard, Schutz vor DoS |
| Authentifizierungsmethoden | IEEE 802.1X (RADIUS), TACACS+ |
| Schnittstellen | 1 x Console RJ-45, 1x Micro-USB Typ B |
| Flash-Speicher | 32 MB |
| Anzahl Lüfter | 2 |
| Farbe | schwarz |
| Gehäusematerial | Metall |
Reviews
Fantastic value
Such good value... impressed
Really happy with this
Even better than I thought
Very happy indeed 👍
Ordering more for friends
Ordering more for friends
Every penny well spent
Works great, good price
Fast delivery, excellent item
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.