TP-Link TL-SL2428P
Brand: TP-Link
Price: €188,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 68b63465-9f00-49ff-890c-f60437b13d93
Description
Switch-Kapazität: 12,8 Gb/s
Paket-Weiterleitungsrate: 9,5 Mpps
max. Leistungsaufnahme: 222,15 W
PoE-Gesamtleistung: 180 W
Abmessungen: 44 x 22 x 4,4 cm
Switching-Ports: 24
PoE-Ports: 24
Fast Ethernet Ports: 24 x RJ-45
Modus: Store-and-Forward
Verwaltung: verwaltbar
Remoteverwaltungsprotokolle: Web Interface, SNMP V1, Syslog, SNMP V3, SNMP V2c, RMON9, RMON3, RMON2, RMON1, CLI, RMON
Netzwerkstandards: Power over Ethernet (PoE), IGMP Snooping, Quality of Services (QoS), VLAN, Auto-Negotiation, Spanning Tree Protocol (STP), Port-Mirroring, Link Aggregation Group (LAG), Power over Ethernet+ (PoE+)
Farbe: schwarz
Specifications
| Produkttypen | PoE Switch, Rackmount Switch |
|---|---|
| Switch-Kapazität | 12,8 Gb/s |
| Paket-Weiterleitungsrate | 9,5 Mpps |
| max. Leistungsaufnahme | 222,15 W |
| PoE-Gesamtleistung | 180 W |
| Abmessungen | 44 x 22 x 4,4 cm |
| Switching-Ports | 24 |
| PoE-Ports | 24 |
| Fast Ethernet Ports | 24 x RJ-45 |
| Modus | Store-and-Forward |
| Verwaltung | verwaltbar |
| Remoteverwaltungsprotokolle | Web Interface, SNMP V1, Syslog, SNMP V3, SNMP V2c, RMON9, RMON3, RMON2, RMON1, CLI, RMON |
| Netzwerkstandards | Power over Ethernet (PoE), IGMP Snooping, Quality of Services (QoS), VLAN, Auto-Negotiation, Spanning Tree Protocol (STP), Port-Mirroring, Link Aggregation Group (LAG), Power over Ethernet+ (PoE+) |
| Farbe | schwarz |
Reviews
Seriously good value
Super satisfied 😊
Exactly what I needed, thanks!
Arrived super quickly and works great 😊
Great value for money
Love this! 😄
Very happy indeed 👍
Spot on
Brilliant, no complaints at all
Speedy delivery, impeccable condition
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.