TP-Link TL-SG3452XP
Brand: TP-Link
Price: €563,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 8ea90fb6-d1f7-4d8d-aaa9-d72cc6250d9b
Description
Switch-Kapazität: 176 Gb/s
Paket-Weiterleitungsrate: 130,94 Mpps
Jumbo-Framesgröße: 9.000 Bytes
MAC-Adressen: 16 K
Buffer: 12.288 kb
RAM: 512 MB
max. Leistungsaufnahme: 635,7 W
PoE-Gesamtleistung: 500 W
Zulässige Temperatur im Betrieb: 0 - 40 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb: 10 - 90 %
Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb: -40 - 70 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb: 5 - 90 %
Switching-Ports: 52
PoE-Ports: 48
Ethernet-Übertragungstechnik: 10-Gigabit Switch
Gigabit Ethernet Ports: 48 x RJ-45
Switch-Typ: Standalone
Modus: Store-and-Forward
Verwaltung: verwaltbar
Remoteverwaltungsprotokolle: Web Interface, CLI, sFlow, SNMP V1, SNMP V2c, SNMP V3, RMON1, RMON2, RMON3, RMON9
Layer: 3
Netzwerkstandards: Quality of Services (QoS), IGMP Snooping, Access Control List (ACL), Power over Ethernet+ (PoE+), Address Resolution Protocol (ARP), Link Aggregation Group (LAG), Link Aggregation Control Protocol (LACP), Spanning Tree Protocol (STP), Loop Protection, Loop Detection, VLAN, Flow-Control, Port-Mirroring, IGMPv3 Snooping, MLD-Snooping, Class of Service (CoS), Weighted Round Robin (WRR), DHCP-Snooping, Unicast Storm Control, Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Bootstrap Protocol (BOOTP), Link Layer Discovery Protocol (LLDP), Energy-Efficient Ethernet
Routing: Static Routing
Internet-Sicherheit: Root Guard, IP Source Guard, Schutz vor DoS
Authentifizierungsmethoden: IEEE 802.1X (RADIUS), TACACS+
Schnittstellen: 1x Micro-USB Typ B, 1 x Console RJ-45
Flash-Speicher: 32 MB
Uplink-Port: 4 x SFP+
Anzahl Lüfter: 3
Farbe: schwarz
Gehäusematerial: Metall
Specifications
| Produkttypen | Rackmount Switch, PoE Switch |
|---|---|
| Switch-Kapazität | 176 Gb/s |
| Paket-Weiterleitungsrate | 130,94 Mpps |
| Jumbo-Framesgröße | 9.000 Bytes |
| MAC-Adressen | 16 K |
| Buffer | 12.288 kb |
| RAM | 512 MB |
| max. Leistungsaufnahme | 635,7 W |
| PoE-Gesamtleistung | 500 W |
| Zulässige Temperatur im Betrieb | 0 - 40 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb | 10 - 90 % |
| Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb | -40 - 70 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb | 5 - 90 % |
| Switching-Ports | 52 |
| PoE-Ports | 48 |
| Ethernet-Übertragungstechnik | 10-Gigabit Switch |
| Gigabit Ethernet Ports | 48 x RJ-45 |
| Switch-Typ | Standalone |
| Modus | Store-and-Forward |
| Verwaltung | verwaltbar |
| Remoteverwaltungsprotokolle | Web Interface, CLI, sFlow, SNMP V1, SNMP V2c, SNMP V3, RMON1, RMON2, RMON3, RMON9 |
| Layer | 3 |
| Netzwerkstandards | Quality of Services (QoS), IGMP Snooping, Access Control List (ACL), Power over Ethernet+ (PoE+), Address Resolution Protocol (ARP), Link Aggregation Group (LAG), Link Aggregation Control Protocol (LACP), Spanning Tree Protocol (STP), Loop Protection, Loop Detection, VLAN, Flow-Control, Port-Mirroring, IGMPv3 Snooping, MLD-Snooping, Class of Service (CoS), Weighted Round Robin (WRR), DHCP-Snooping, Unicast Storm Control, Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Bootstrap Protocol (BOOTP), Link Layer Discovery Protocol (LLDP), Energy-Efficient Ethernet |
| Routing | Static Routing |
| Internet-Sicherheit | Root Guard, IP Source Guard, Schutz vor DoS |
| Authentifizierungsmethoden | IEEE 802.1X (RADIUS), TACACS+ |
| Schnittstellen | 1x Micro-USB Typ B, 1 x Console RJ-45 |
| Flash-Speicher | 32 MB |
| Uplink-Port | 4 x SFP+ |
| Anzahl Lüfter | 3 |
| Farbe | schwarz |
| Gehäusematerial | Metall |
Reviews
Top stuff!
Brilliant, no complaints at all
Fast delivery, excellent item
Quality is top tier
Fantastic value
Exceeded my expectations in every way. Packaging was great as well.
Arrived safe and sound, very pleased
Very pleased with this
Really happy with this
cant fault it tbh
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.