TP-Link TL-SG3452P
Brand: TP-Link
Price: €459,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 0f2e5672-b0c2-4ee9-9e5a-4bab1395fce2
Description
Switch-Kapazität: 104 Gb/s
Paket-Weiterleitungsrate: 77,4 Mpps
Jumbo-Framesgröße: 9.216 Bytes
MAC-Adressen: 16 K
max. Leistungsaufnahme: 485,4 W
PoE-Gesamtleistung: 384 W
Zulässige Temperatur im Betrieb: 0 - 40 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb: 10 - 90 %
Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb: -40 - 70 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb: 5 - 90 %
Switching-Ports: 52
PoE-Ports: 48
Ethernet-Übertragungstechnik: Gigabit Switch
Gigabit Ethernet Ports: 48 x RJ-45, 4 x SFP
Switch-Typ: Standalone
Modus: Store-and-Forward
Verwaltung: verwaltbar
Remoteverwaltungsprotokolle: CLI, SNMP V1, SNMP V2c, SNMP V3, Web Interface, RMON1, RMON2, RMON3, RMON9
Layer: 3
Netzwerkstandards: Port-Mirroring, Broadcast Storm Control, Unicast Storm Control, Access Control List (ACL), MLD-Snooping, Link Aggregation Group (LAG), Link Aggregation Control Protocol (LACP), DHCP-Snooping, Quality of Services (QoS), Address Resolution Protocol (ARP), Spanning Tree Protocol (STP), Flow-Control, Device Link Detection Protocol (DLDP), Loop Detection, sFlow, Power over Ethernet+ (PoE+), Class of Service (CoS), Weighted Round Robin (WRR), Loop Protection, VLAN, Full-Duplex, IGMPv3 Snooping, Multicast Storm Control, Link Layer Discovery Protocol (LLDP)
Routing: Static Routing
Internet-Sicherheit: Schutz vor DoS, Root Guard
Authentifizierungsmethoden: IEEE 802.1X (RADIUS), TACACS+
Schnittstellen: 1x RJ-45 Konsole, 1x Micro-USB Typ B
Uplink-Port: 48 x Auto-MDI/MDI-X
Anzahl Lüfter: 3
Farbe: schwarz
Gehäusematerial: Metall
Specifications
| Produkttypen | Rackmount Switch, PoE Switch |
|---|---|
| Switch-Kapazität | 104 Gb/s |
| Paket-Weiterleitungsrate | 77,4 Mpps |
| Jumbo-Framesgröße | 9.216 Bytes |
| MAC-Adressen | 16 K |
| max. Leistungsaufnahme | 485,4 W |
| PoE-Gesamtleistung | 384 W |
| Zulässige Temperatur im Betrieb | 0 - 40 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb | 10 - 90 % |
| Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb | -40 - 70 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb | 5 - 90 % |
| Switching-Ports | 52 |
| PoE-Ports | 48 |
| Ethernet-Übertragungstechnik | Gigabit Switch |
| Gigabit Ethernet Ports | 48 x RJ-45, 4 x SFP |
| Switch-Typ | Standalone |
| Modus | Store-and-Forward |
| Verwaltung | verwaltbar |
| Remoteverwaltungsprotokolle | CLI, SNMP V1, SNMP V2c, SNMP V3, Web Interface, RMON1, RMON2, RMON3, RMON9 |
| Layer | 3 |
| Netzwerkstandards | Port-Mirroring, Broadcast Storm Control, Unicast Storm Control, Access Control List (ACL), MLD-Snooping, Link Aggregation Group (LAG), Link Aggregation Control Protocol (LACP), DHCP-Snooping, Quality of Services (QoS), Address Resolution Protocol (ARP), Spanning Tree Protocol (STP), Flow-Control, Device Link Detection Protocol (DLDP), Loop Detection, sFlow, Power over Ethernet+ (PoE+), Class of Service (CoS), Weighted Round Robin (WRR), Loop Protection, VLAN, Full-Duplex, IGMPv3 Snooping, Multicast Storm Control, Link Layer Discovery Protocol (LLDP) |
| Routing | Static Routing |
| Internet-Sicherheit | Schutz vor DoS, Root Guard |
| Authentifizierungsmethoden | IEEE 802.1X (RADIUS), TACACS+ |
| Schnittstellen | 1x RJ-45 Konsole, 1x Micro-USB Typ B |
| Uplink-Port | 48 x Auto-MDI/MDI-X |
| Anzahl Lüfter | 3 |
| Farbe | schwarz |
| Gehäusematerial | Metall |
Reviews
Does exactly what it should
Love how well made this is. Already recommended to my family.
Ordering more for friends
Does the job
Got exactly what I needed, very pleased
Great value for money
Top quality, can't complain
One of my best buys ever
Packaged so carefully, arrived perfect
Wow! Amazing value
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.