TP-Link TL-SG3428MP
Brand: TP-Link
Price: €298,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: a0f065bc-4bda-4d1f-a536-c002bdf9e832
Description
Switch-Kapazität: 56 Gb/s
Paket-Weiterleitungsrate: 41,66 Mpps
Jumbo-Framesgröße: 9.000 Bytes
MAC-Adressen: 8 K
max. Leistungsaufnahme: 463,8 W
PoE-Gesamtleistung: 384 W
Abmessungen: 44 x 33 x 4,4 cm
Switching-Ports: 24
PoE-Ports: 24
Gigabit Ethernet Ports: 24 x RJ-45, 4 x SFP
Switch-Typ: Standalone
Verwaltung: verwaltbar
Remoteverwaltungsprotokolle: Web Interface, Telnet, SNMP V1, SNMP V2c, SNMP V3, SNMP, RMON, CLI, RMON9, RMON3, RMON2, RMON1
Netzwerkstandards: IGMP Snooping, Quality of Services (QoS), Access Control List (ACL), Power over Ethernet+ (PoE+), DHCP-Snooping, VLAN, Spanning Tree Protocol (STP), Power over Ethernet (PoE)
Routing: IPv6
Authentifizierungsmethode: IEEE 802.1X (RADIUS)
Specifications
| Produkttypen | Rackmount Switch, PoE Switch |
|---|---|
| Switch-Kapazität | 56 Gb/s |
| Paket-Weiterleitungsrate | 41,66 Mpps |
| Jumbo-Framesgröße | 9.000 Bytes |
| MAC-Adressen | 8 K |
| max. Leistungsaufnahme | 463,8 W |
| PoE-Gesamtleistung | 384 W |
| Abmessungen | 44 x 33 x 4,4 cm |
| Switching-Ports | 24 |
| PoE-Ports | 24 |
| Gigabit Ethernet Ports | 24 x RJ-45, 4 x SFP |
| Switch-Typ | Standalone |
| Verwaltung | verwaltbar |
| Remoteverwaltungsprotokolle | Web Interface, Telnet, SNMP V1, SNMP V2c, SNMP V3, SNMP, RMON, CLI, RMON9, RMON3, RMON2, RMON1 |
| Netzwerkstandards | IGMP Snooping, Quality of Services (QoS), Access Control List (ACL), Power over Ethernet+ (PoE+), DHCP-Snooping, VLAN, Spanning Tree Protocol (STP), Power over Ethernet (PoE) |
| Routing | IPv6 |
| Authentifizierungsmethode | IEEE 802.1X (RADIUS) |
Reviews
Arrived super quickly and works great 😊
Absolutely brilliant!
Fantastic product, really impressed
Can't find any faults
Exactly as the description, cheers!
Spot on
Amazing quality for the price!
Top quality, can't complain
Even better than I thought
Works great, good price
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.