TP-Link TL-SG1210MPE
Brand: TP-Link
Price: €103,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 2a37cfa4-d0dc-4a3a-ae9e-66584b1c3975
Description
Switch-Kapazität: 20 Gb/s
Paket-Weiterleitungsrate: 14,88 Mpps
Jumbo-Framesgröße: 16.000 Bytes
MAC-Adressen: 4 K
max. Leistungsaufnahme: 141,54 W
PoE-Gesamtleistung: 123 W
Zulässige Temperatur im Betrieb: 0 - 40 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb: 10 - 90 %
Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb: -40 - 70 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb: 5 - 95 %
Switching-Ports: 10
PoE-Ports: 8
Ethernet-Übertragungstechnik: Gigabit Switch
Gigabit Ethernet Ports: 10 x RJ-45, 1 x SFP
Switch-Typ: Standalone
Modus: Store-and-Forward
Verwaltung: verwaltbar
Remoteverwaltungsprotokoll: Web Interface
Layer: 2
Netzwerkstandards: Quality of Services (QoS), Port-Mirroring, IGMP Snooping, Broadcast Storm Control, Link Aggregation Group (LAG), VLAN, Power over Ethernet+ (PoE+), Loop Protection, Auto-Negotiation, IGMPv2 Snooping, IGMPv3 Snooping
Farbe: schwarz
Gehäusematerial: Metall
Specifications
| Produkttypen | Desktop Switch, PoE Switch |
|---|---|
| Switch-Kapazität | 20 Gb/s |
| Paket-Weiterleitungsrate | 14,88 Mpps |
| Jumbo-Framesgröße | 16.000 Bytes |
| MAC-Adressen | 4 K |
| max. Leistungsaufnahme | 141,54 W |
| PoE-Gesamtleistung | 123 W |
| Zulässige Temperatur im Betrieb | 0 - 40 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb | 10 - 90 % |
| Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb | -40 - 70 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb | 5 - 95 % |
| Switching-Ports | 10 |
| PoE-Ports | 8 |
| Ethernet-Übertragungstechnik | Gigabit Switch |
| Gigabit Ethernet Ports | 10 x RJ-45, 1 x SFP |
| Switch-Typ | Standalone |
| Modus | Store-and-Forward |
| Verwaltung | verwaltbar |
| Remoteverwaltungsprotokoll | Web Interface |
| Layer | 2 |
| Netzwerkstandards | Quality of Services (QoS), Port-Mirroring, IGMP Snooping, Broadcast Storm Control, Link Aggregation Group (LAG), VLAN, Power over Ethernet+ (PoE+), Loop Protection, Auto-Negotiation, IGMPv2 Snooping, IGMPv3 Snooping |
| Farbe | schwarz |
| Gehäusematerial | Metall |
Reviews
Exactly what I needed. Very happy with this.
Best thing I've bought in a while
Top quality stuff, will order again
😍 Love it
Everything came perfectly packaged
Amazing 👌
Fantastic value
Can't fault anything about this
Top quality stuff, will order again
Brilliant!!!
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.