TP-Link TL-PA4022PKIT
Brand: TP-Link
Price: €75,97
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 38cb1831-2726-468b-8edc-7d13a5de3bf2
Description
Funktionalität: Steckdose
Anschlüsse: 2 x RJ45
Übertragungsrate: 600 Mbit/s
LAN-Standard: Fast-Ethernet (10/100 Mbit/s)
Reichweite: 300 m
Adapteranzahl: 2
Modulation: OFDM
LEDs: Powerline-Aktivität, Power, Ethernet
Powerline-Verschlüsselung: 128-Bit AES
Abmessungen (BxHxT): 58 x 95 x 42 mm
Farbe: weiß
Zulässige Temperatur im Betrieb: 0 - 40 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb: 10 - 90 %
Specifications
| Produkttyp | Powerline Starter Kit |
|---|---|
| Funktionalität | Steckdose |
| Anschlüsse | 2 x RJ45 |
| Übertragungsrate | 600 Mbit/s |
| LAN-Standard | Fast-Ethernet (10/100 Mbit/s) |
| Reichweite | 300 m |
| Adapteranzahl | 2 |
| Modulation | OFDM |
| LEDs | Powerline-Aktivität, Power, Ethernet |
| Powerline-Verschlüsselung | 128-Bit AES |
| Abmessungen (BxHxT) | 58 x 95 x 42 mm |
| Farbe | weiß |
| Zulässige Temperatur im Betrieb | 0 - 40 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb | 10 - 90 % |
Reviews
Perfect.
Even better than I thought
Everything came perfectly packaged
Very happy with this purchase
Just as advertised, very reliable
Quality is excellent. Worth every penny
Exactly what I was looking for
Love how well made this is. Already recommended to my family.
Got it super fast! Very happy
Fantastic value
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.