TP-Link SX3832MPP
Brand: TP-Link
Price: €1.852,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: a49e78f2-22b0-4f1a-b72e-ff8f19d3c209
Description
Switch-Kapazität: 640 Gb/s
Paket-Weiterleitungsrate: 240 Mpps
Jumbo-Framesgröße: 9.018 Bytes
MAC-Adressen: 32 K
Buffer: 24.576 kb
RAM: 512 MB
max. Leistungsaufnahme: 953,7 W
PoE-Gesamtleistung: 770 W
Zulässige Temperatur im Betrieb: -5 - 45 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb: 10 - 90 %
Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb: -40 - 70 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb: 5 - 90 %
max. Lautstärke: 58,9 dB
Switching-Ports: 32
PoE-Ports: 24
Ethernet-Übertragungstechnik: 10-Gigabit Switch
10 Gigabit Ethernet Ports: 24 x RJ-45, 8 x SFP+
Switch-Typ: Standalone
Modus: Store-and-Forward
Verwaltung: verwaltbar
Remoteverwaltungsprotokolle: Web Interface, App, Cloud managed
Layer: 3
Netzwerkstandards: Power over Ethernet++ (PoE++), VLAN, Access Control List (ACL), Quality of Services (QoS), IGMP Snooping, Flow-Control, Address Resolution Protocol (ARP), Link Aggregation Group (LAG), Link Aggregation Control Protocol (LACP), Spanning Tree Protocol (STP), Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP), Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP), Loop Protection, Loop Detection, Port-Mirroring, Multicast VLAN Registration (MVR), MLD-Snooping, Weighted Round Robin (WRR), Class of Service (CoS), DHCP-Snooping, ND Snooping, Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Storm Control, Device Link Detection Protocol (DLDP), Link Layer Discovery Protocol (LLDP), Bootstrap Protocol (BOOTP)
Routing: Static Routing
Internet-Sicherheit: BPDU Guard, Root Guard, IP Source Guard, Schutz vor DoS
Authentifizierungsmethoden: IEEE 802.1X (RADIUS), TACACS+
Schnittstellen: 1 x Console RJ-45, 1x USB (Typ-C) Konsole
Flash-Speicher: 32 MB
Anzahl Lüfter: 4
Farbe: schwarz
Gehäusematerial: Metall
Specifications
| Produkttypen | Rackmount Switch, PoE Switch |
|---|---|
| Switch-Kapazität | 640 Gb/s |
| Paket-Weiterleitungsrate | 240 Mpps |
| Jumbo-Framesgröße | 9.018 Bytes |
| MAC-Adressen | 32 K |
| Buffer | 24.576 kb |
| RAM | 512 MB |
| max. Leistungsaufnahme | 953,7 W |
| PoE-Gesamtleistung | 770 W |
| Zulässige Temperatur im Betrieb | -5 - 45 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb | 10 - 90 % |
| Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb | -40 - 70 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb | 5 - 90 % |
| max. Lautstärke | 58,9 dB |
| Switching-Ports | 32 |
| PoE-Ports | 24 |
| Ethernet-Übertragungstechnik | 10-Gigabit Switch |
| 10 Gigabit Ethernet Ports | 24 x RJ-45, 8 x SFP+ |
| Switch-Typ | Standalone |
| Modus | Store-and-Forward |
| Verwaltung | verwaltbar |
| Remoteverwaltungsprotokolle | Web Interface, App, Cloud managed |
| Layer | 3 |
| Netzwerkstandards | Power over Ethernet++ (PoE++), VLAN, Access Control List (ACL), Quality of Services (QoS), IGMP Snooping, Flow-Control, Address Resolution Protocol (ARP), Link Aggregation Group (LAG), Link Aggregation Control Protocol (LACP), Spanning Tree Protocol (STP), Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP), Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP), Loop Protection, Loop Detection, Port-Mirroring, Multicast VLAN Registration (MVR), MLD-Snooping, Weighted Round Robin (WRR), Class of Service (CoS), DHCP-Snooping, ND Snooping, Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Storm Control, Device Link Detection Protocol (DLDP), Link Layer Discovery Protocol (LLDP), Bootstrap Protocol (BOOTP) |
| Routing | Static Routing |
| Internet-Sicherheit | BPDU Guard, Root Guard, IP Source Guard, Schutz vor DoS |
| Authentifizierungsmethoden | IEEE 802.1X (RADIUS), TACACS+ |
| Schnittstellen | 1 x Console RJ-45, 1x USB (Typ-C) Konsole |
| Flash-Speicher | 32 MB |
| Anzahl Lüfter | 4 |
| Farbe | schwarz |
| Gehäusematerial | Metall |
Reviews
Packaged so carefully, arrived perfect
Best purchase I've made in ages
Very happy indeed 👍
Fast delivery, product is solid
Arrived well packaged, very pleased
Works great, super happy!
Delivered when promised... very satisfied
Exactly what I wanted
Thanks for getting it here so quick
Just brilliant
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.