TP-Link SG2452LP
Brand: TP-Link
Price: €396,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 96ea8fb7-f51b-4d36-8cab-a757e90860df
Description
Switch-Kapazität: 104 Gb/s
Paket-Weiterleitungsrate: 77,37 Mpps
Jumbo-Framesgröße: 9.018 Bytes
MAC-Adressen: 16 K
Buffer: 12.288 kb
RAM: 256 MB
max. Leistungsaufnahme: 304,5 W
PoE-Gesamtleistung: 230 W
Zulässige Temperatur im Betrieb: 0 - 40 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb: 10 - 90 %
Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb: -40 - 70 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb: 5 - 90 %
Switching-Ports: 52
PoE-Ports: 32
Ethernet-Übertragungstechnik: Gigabit Switch
Gigabit Ethernet Ports: 48 x RJ-45, 4 x SFP
Switch-Typ: Standalone
Modus: Store-and-Forward
Verwaltung: verwaltbar
Remoteverwaltungsprotokolle: Web Interface, App, Cloud managed
Layer: 2
Netzwerkstandards: VLAN, Spanning Tree Protocol (STP), Power over Ethernet (PoE), Power over Ethernet+ (PoE+), Access Control List (ACL), Quality of Services (QoS), IGMP Snooping, Address Resolution Protocol (ARP), Link Aggregation Group (LAG), Link Aggregation Control Protocol (LACP), Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP), Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP), Loop Detection, Flow-Control, Port-Mirroring, Device Link Detection Protocol (DLDP), Link Layer Discovery Protocol (LLDP), IGMPv2 Snooping, IGMPv3 Snooping, Multicast VLAN Registration (MVR), MLD-Snooping, Class of Service (CoS), Weighted Round Robin (WRR), Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Storm Control, DHCP-Snooping, ND Snooping
Routing: Static Routing
Internet-Sicherheit: BPDU Guard, Root Guard, IP Source Guard, Schutz vor DoS
Authentifizierungsmethode: IEEE 802.1X (RADIUS)
Flash-Speicher: 32 MB
Farbe: schwarz
Gehäusematerial: Metall
Specifications
| Produkttypen | PoE Switch, Rackmount Switch |
|---|---|
| Switch-Kapazität | 104 Gb/s |
| Paket-Weiterleitungsrate | 77,37 Mpps |
| Jumbo-Framesgröße | 9.018 Bytes |
| MAC-Adressen | 16 K |
| Buffer | 12.288 kb |
| RAM | 256 MB |
| max. Leistungsaufnahme | 304,5 W |
| PoE-Gesamtleistung | 230 W |
| Zulässige Temperatur im Betrieb | 0 - 40 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb | 10 - 90 % |
| Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb | -40 - 70 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb | 5 - 90 % |
| Switching-Ports | 52 |
| PoE-Ports | 32 |
| Ethernet-Übertragungstechnik | Gigabit Switch |
| Gigabit Ethernet Ports | 48 x RJ-45, 4 x SFP |
| Switch-Typ | Standalone |
| Modus | Store-and-Forward |
| Verwaltung | verwaltbar |
| Remoteverwaltungsprotokolle | Web Interface, App, Cloud managed |
| Layer | 2 |
| Netzwerkstandards | VLAN, Spanning Tree Protocol (STP), Power over Ethernet (PoE), Power over Ethernet+ (PoE+), Access Control List (ACL), Quality of Services (QoS), IGMP Snooping, Address Resolution Protocol (ARP), Link Aggregation Group (LAG), Link Aggregation Control Protocol (LACP), Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP), Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP), Loop Detection, Flow-Control, Port-Mirroring, Device Link Detection Protocol (DLDP), Link Layer Discovery Protocol (LLDP), IGMPv2 Snooping, IGMPv3 Snooping, Multicast VLAN Registration (MVR), MLD-Snooping, Class of Service (CoS), Weighted Round Robin (WRR), Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Storm Control, DHCP-Snooping, ND Snooping |
| Routing | Static Routing |
| Internet-Sicherheit | BPDU Guard, Root Guard, IP Source Guard, Schutz vor DoS |
| Authentifizierungsmethode | IEEE 802.1X (RADIUS) |
| Flash-Speicher | 32 MB |
| Farbe | schwarz |
| Gehäusematerial | Metall |
Reviews
Works great, good price
Exactly what I wanted
Fast delivery, product is solid
Just as advertised, very reliable
Exceeded my expectations in every way. Packaging was great as well.
Amazing 👌
Speedy delivery, impeccable condition
Top stuff!
Exactly what I was looking for
Really good value for the price
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.