TP-Link SG2210XMP-M2
Brand: TP-Link
Price: €228,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 58b75b90-7421-4a87-9521-dccf35dfd8c9
Description
Switch-Kapazität: 80 Gb/s
Paket-Weiterleitungsrate: 59,52 Mpps
Jumbo-Framesgröße: 9.216 Bytes
MAC-Adressen: 16 K
Buffer: 12.288 kb
max. Leistungsaufnahme: 180,1 W
PoE-Gesamtleistung: 160 W
Zulässige Temperatur im Betrieb: 0 - 40 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb: 10 - 90 %
Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb: -40 - 70 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb: 5 - 90 %
Abmessungen: 22,6 x 13,1 x 3,5 cm
PoE-Ports: 8
Ethernet-Übertragungstechnik: 2.5-Gigabit Switch
10 Gigabit Ethernet Ports: 2 x SFP+
2.5 Gigabit Ethernet Ports: 8 x RJ-45
Verwaltung: verwaltbar
Remoteverwaltungsprotokolle: Web Interface, App, SNMP V2, SNMP, CLI, SNMP V3, Cloud managed, SSH, SSHv2, Telnet, RMON, RMON2
Netzwerkstandards: Link Aggregation Group (LAG), VLAN, Quality of Services (QoS), Access Control List (ACL), Power over Ethernet+ (PoE+), Class of Service (CoS), Weighted Round Robin (WRR), Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Storm Control, Address Resolution Protocol (ARP), Link Aggregation Control Protocol (LACP), Spanning Tree Protocol (STP), Loop Detection, Flow-Control, Device Link Detection Protocol (DLDP), Link Layer Discovery Protocol (LLDP), IGMP Snooping, ND Snooping, MLD-Snooping, Simple Network Time Protocol (SNTP), Energy-Efficient Ethernet
Routing: Static Routing, IPv4, IPv6
Internet-Sicherheit: IP Source Guard
Authentifizierungsmethode: IEEE 802.1X (RADIUS)
Farbe: schwarz
Specifications
| Produkttypen | PoE Switch, Desktop Switch, Rackmount Switch |
|---|---|
| Switch-Kapazität | 80 Gb/s |
| Paket-Weiterleitungsrate | 59,52 Mpps |
| Jumbo-Framesgröße | 9.216 Bytes |
| MAC-Adressen | 16 K |
| Buffer | 12.288 kb |
| max. Leistungsaufnahme | 180,1 W |
| PoE-Gesamtleistung | 160 W |
| Zulässige Temperatur im Betrieb | 0 - 40 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb | 10 - 90 % |
| Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb | -40 - 70 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb | 5 - 90 % |
| Abmessungen | 22,6 x 13,1 x 3,5 cm |
| PoE-Ports | 8 |
| Ethernet-Übertragungstechnik | 2.5-Gigabit Switch |
| 10 Gigabit Ethernet Ports | 2 x SFP+ |
| 2.5 Gigabit Ethernet Ports | 8 x RJ-45 |
| Verwaltung | verwaltbar |
| Remoteverwaltungsprotokolle | Web Interface, App, SNMP V2, SNMP, CLI, SNMP V3, Cloud managed, SSH, SSHv2, Telnet, RMON, RMON2 |
| Netzwerkstandards | Link Aggregation Group (LAG), VLAN, Quality of Services (QoS), Access Control List (ACL), Power over Ethernet+ (PoE+), Class of Service (CoS), Weighted Round Robin (WRR), Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Storm Control, Address Resolution Protocol (ARP), Link Aggregation Control Protocol (LACP), Spanning Tree Protocol (STP), Loop Detection, Flow-Control, Device Link Detection Protocol (DLDP), Link Layer Discovery Protocol (LLDP), IGMP Snooping, ND Snooping, MLD-Snooping, Simple Network Time Protocol (SNTP), Energy-Efficient Ethernet |
| Routing | Static Routing, IPv4, IPv6 |
| Internet-Sicherheit | IP Source Guard |
| Authentifizierungsmethode | IEEE 802.1X (RADIUS) |
| Farbe | schwarz |
Reviews
Can't fault it, great price too
Great value for money
Exceeded my expectations in every way. Packaging was great as well.
Fantastic, ordering more!
Wow! Amazing value
Top quality, can't complain
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.