TP-Link Omada SX3832
Brand: TP-Link
Price: €1.251,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 724d8c18-1b7e-4cc3-bc0a-1b244de334ed
Description
Switch-Kapazität: 640 Gb/s
Paket-Weiterleitungsrate: 240 Mpps
Jumbo-Framesgröße: 9.000 Bytes
MAC-Adressen: 32 K
Buffer: 24.576 kb
RAM: 512 MB
max. Leistungsaufnahme: 106,5 W
Zulässige Temperatur im Betrieb: -5 - 50 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb: 10 - 90 %
Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb: -40 - 70 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb: 5 - 90 %
max. Lautstärke: 41 dB
Switching-Ports: 32
Ethernet-Übertragungstechnik: 10-Gigabit Switch
10 Gigabit Ethernet Ports: 8 x SFP+, 24 x RJ-45
Switch-Typ: Standalone
Modus: Store-and-Forward
Verwaltung: verwaltbar
Remoteverwaltungsprotokolle: Web Interface, App, Cloud managed
Layer: 3
Netzwerkstandards: VLAN, Access Control List (ACL), Quality of Services (QoS), IGMP Snooping, Flow-Control, Address Resolution Protocol (ARP), Link Aggregation Group (LAG), Link Aggregation Control Protocol (LACP), Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP), Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP), Spanning Tree Protocol (STP), Loop Protection, Port-Mirroring, IGMPv2 Snooping, IGMPv3 Snooping, Multicast VLAN Registration (MVR), MLD-Snooping, Class of Service (CoS), Weighted Round Robin (WRR), DHCP-Snooping, ND Snooping, Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Storm Control, Device Link Detection Protocol (DLDP), Energy-Efficient Ethernet
Routing: Static Routing
Internet-Sicherheit: BPDU Guard, Root Guard, IP Source Guard, Schutz vor DoS
Authentifizierungsmethoden: IEEE 802.1X (RADIUS), TACACS+
Schnittstellen: 1x USB (Typ-C) Konsole, 1 x Console RJ-45
Flash-Speicher: 32 MB
Anzahl Lüfter: 2
Farbe: schwarz
Gehäusematerial: Metall
Specifications
| Produkttyp | Rackmount Switch |
|---|---|
| Switch-Kapazität | 640 Gb/s |
| Paket-Weiterleitungsrate | 240 Mpps |
| Jumbo-Framesgröße | 9.000 Bytes |
| MAC-Adressen | 32 K |
| Buffer | 24.576 kb |
| RAM | 512 MB |
| max. Leistungsaufnahme | 106,5 W |
| Zulässige Temperatur im Betrieb | -5 - 50 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb | 10 - 90 % |
| Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb | -40 - 70 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb | 5 - 90 % |
| max. Lautstärke | 41 dB |
| Switching-Ports | 32 |
| Ethernet-Übertragungstechnik | 10-Gigabit Switch |
| 10 Gigabit Ethernet Ports | 8 x SFP+, 24 x RJ-45 |
| Switch-Typ | Standalone |
| Modus | Store-and-Forward |
| Verwaltung | verwaltbar |
| Remoteverwaltungsprotokolle | Web Interface, App, Cloud managed |
| Layer | 3 |
| Netzwerkstandards | VLAN, Access Control List (ACL), Quality of Services (QoS), IGMP Snooping, Flow-Control, Address Resolution Protocol (ARP), Link Aggregation Group (LAG), Link Aggregation Control Protocol (LACP), Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP), Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP), Spanning Tree Protocol (STP), Loop Protection, Port-Mirroring, IGMPv2 Snooping, IGMPv3 Snooping, Multicast VLAN Registration (MVR), MLD-Snooping, Class of Service (CoS), Weighted Round Robin (WRR), DHCP-Snooping, ND Snooping, Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Storm Control, Device Link Detection Protocol (DLDP), Energy-Efficient Ethernet |
| Routing | Static Routing |
| Internet-Sicherheit | BPDU Guard, Root Guard, IP Source Guard, Schutz vor DoS |
| Authentifizierungsmethoden | IEEE 802.1X (RADIUS), TACACS+ |
| Schnittstellen | 1x USB (Typ-C) Konsole, 1 x Console RJ-45 |
| Flash-Speicher | 32 MB |
| Anzahl Lüfter | 2 |
| Farbe | schwarz |
| Gehäusematerial | Metall |
Reviews
Definitely worth the money
Delivered when promised... very satisfied
Spot on mate, spot on
100% would buy again
Really happy with the purchase. Shipping was quick too.
Everything came perfectly packaged
Quality is excellent. Worth every penny
Very happy with this purchase
Really good value for the price
Second purchase already! Love it
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.