TP-Link Omada 24-Port Gigabit PoE+ Switch + 4x 10G (SG6428XHP)
Brand: TP-Link
Price: €1.468,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 155e8288-83ef-4bf3-bbf4-1078a849df05
Description
Switch-Kapazität: 128 Gb/s
Paket-Weiterleitungsrate: 95,2 Mpps
Jumbo-Framesgröße: 9.018 Bytes
MAC-Adressen: 32 K
Buffer: 3.072 kb
RAM: 4.096 MB
Stacking-Bandbreite: 80 Gb/s
PoE-Gesamtleistung: 402 W
Zulässige Temperatur im Betrieb: -5 - 45 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb: 10 - 90 %
Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb: -40 - 70 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb: 5 - 90 %
max. Lautstärke: 55,2 dB
Switching-Ports: 28
PoE-Ports: 24
Ethernet-Übertragungstechnik: Gigabit Switch
10 Gigabit Ethernet Ports: 4 x SFP+
Gigabit Ethernet Ports: 24 x RJ-45
Switch-Typ: Stackable
max. Stackgröße: 8
Modus: Store-and-Forward
Verwaltung: verwaltbar
Remoteverwaltungsprotokoll: Web Interface
Layer: 3
Netzwerkstandards: Power over Ethernet+ (PoE+), Power over Ethernet (PoE), Auto-Negotiation, Flow-Control, Address Resolution Protocol (ARP), Link Aggregation Group (LAG), Link Aggregation Control Protocol (LACP), Spanning Tree Protocol (STP), Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP), Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP), Loop Protection, Loop Detection, Port-Mirroring, Multicast, IGMP Snooping, IGMPv2 Snooping, IGMPv3 Snooping, MLD-Snooping, VLAN, Quality of Services (QoS), Class of Service (CoS), Weighted Round Robin (WRR), Broadcast Storm Control, Unicast Storm Control, Multicast Storm Control, Access Control List (ACL), DHCP-Snooping, ND Snooping
Routing: Static Routing, RIPv1, RIPv2, OSPFv2, OSPFv3, RIPng, VRRP, Policy-based Routing
Internet-Sicherheit: BPDU Guard, Root Guard, Switch CPU protection, Schutz vor DoS, IP Source Guard
Authentifizierungsmethoden: IEEE 802.1X (RADIUS), TACACS+
Schnittstellen: 1 x Console RJ-45, 1 x Management RJ-45, 2x USB 2.0
Flash-Speicher: 8.192 MB
Anzahl Lüfter: 5
Farbe: schwarz
Gehäusematerial: Metall
Specifications
| Produkttypen | PoE Switch, Rackmount Switch |
|---|---|
| Switch-Kapazität | 128 Gb/s |
| Paket-Weiterleitungsrate | 95,2 Mpps |
| Jumbo-Framesgröße | 9.018 Bytes |
| MAC-Adressen | 32 K |
| Buffer | 3.072 kb |
| RAM | 4.096 MB |
| Stacking-Bandbreite | 80 Gb/s |
| PoE-Gesamtleistung | 402 W |
| Zulässige Temperatur im Betrieb | -5 - 45 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb | 10 - 90 % |
| Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb | -40 - 70 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb | 5 - 90 % |
| max. Lautstärke | 55,2 dB |
| Switching-Ports | 28 |
| PoE-Ports | 24 |
| Ethernet-Übertragungstechnik | Gigabit Switch |
| 10 Gigabit Ethernet Ports | 4 x SFP+ |
| Gigabit Ethernet Ports | 24 x RJ-45 |
| Switch-Typ | Stackable |
| max. Stackgröße | 8 |
| Modus | Store-and-Forward |
| Verwaltung | verwaltbar |
| Remoteverwaltungsprotokoll | Web Interface |
| Layer | 3 |
| Netzwerkstandards | Power over Ethernet+ (PoE+), Power over Ethernet (PoE), Auto-Negotiation, Flow-Control, Address Resolution Protocol (ARP), Link Aggregation Group (LAG), Link Aggregation Control Protocol (LACP), Spanning Tree Protocol (STP), Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP), Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP), Loop Protection, Loop Detection, Port-Mirroring, Multicast, IGMP Snooping, IGMPv2 Snooping, IGMPv3 Snooping, MLD-Snooping, VLAN, Quality of Services (QoS), Class of Service (CoS), Weighted Round Robin (WRR), Broadcast Storm Control, Unicast Storm Control, Multicast Storm Control, Access Control List (ACL), DHCP-Snooping, ND Snooping |
| Routing | Static Routing, RIPv1, RIPv2, OSPFv2, OSPFv3, RIPng, VRRP, Policy-based Routing |
| Internet-Sicherheit | BPDU Guard, Root Guard, Switch CPU protection, Schutz vor DoS, IP Source Guard |
| Authentifizierungsmethoden | IEEE 802.1X (RADIUS), TACACS+ |
| Schnittstellen | 1 x Console RJ-45, 1 x Management RJ-45, 2x USB 2.0 |
| Flash-Speicher | 8.192 MB |
| Anzahl Lüfter | 5 |
| Farbe | schwarz |
| Gehäusematerial | Metall |
Reviews
😍 Love it
Exactly what I needed, thanks!
10 out of 10
Perfect! Exactly what I needed
Better than I expected honestly
Amazing quality for the price!
Better than expected tbh
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.