TP-Link JetStream TL-SG2428P
Brand: TP-Link
Price: €201,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: dddf5d4a-6b02-4b9f-bf30-12c113a0f5a9
Description
Switch-Kapazität: 56 Gb/s
Paket-Weiterleitungsrate: 41,7 Mpps
Jumbo-Framesgröße: 9.000 Bytes
MAC-Adressen: 8 K
max. Leistungsaufnahme: 308,6 W
PoE-Gesamtleistung: 192 W
Zulässige Temperatur im Betrieb: 0 - 50 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb: 10 - 90 %
Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb: -40 - 70 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb: 5 - 90 %
Abmessungen: 44 x 22 x 4,4 cm
Switching-Ports: 24
PoE-Ports: 24
Ethernet-Übertragungstechnik: Gigabit Switch
Gigabit Ethernet Ports: 24 x RJ-45, 4 x SFP
Switch-Typ: Standalone
Modus: Store-and-Forward
Verwaltung: verwaltbar
Remoteverwaltungsprotokolle: SNMP V1, SNMP V2c, SNMP V3, Telnet, RMON, CLI, Web Interface, App, Cloud managed
Layer: 2
Netzwerkstandards: Jumbo-Frames, IGMP Snooping, Bootstrap Protocol (BOOTP), Broadcast Storm Control, Unicast Storm Control, Access Control List (ACL), MLD-Snooping, Link Aggregation Group (LAG), Link Aggregation Control Protocol (LACP), Quality of Services (QoS), VLAN, Flow-Control, Spanning Tree Protocol (STP), Power over Ethernet+ (PoE+), DHCP-Snooping, Energy-Efficient Ethernet, Link Layer Discovery Protocol (LLDP), Auto-Negotiation, Address Resolution Protocol (ARP), Loop Protection, Class of Service (CoS), Weighted Round Robin (WRR), Multicast Storm Control
Routing: IPv6, Static Routing
Internet-Sicherheit: Schutz vor DoS
Authentifizierungsmethode: IEEE 802.1X (RADIUS)
Schnittstelle: 1x RJ-45 Konsole
Uplink-Port: 24 x Auto-MDI/MDI-X
Link Protokolle: 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T, 100Base-FX, 1000Base-X
Anzahl Lüfter: 2
Specifications
| Produkttypen | Rackmount Switch, PoE Switch |
|---|---|
| Switch-Kapazität | 56 Gb/s |
| Paket-Weiterleitungsrate | 41,7 Mpps |
| Jumbo-Framesgröße | 9.000 Bytes |
| MAC-Adressen | 8 K |
| max. Leistungsaufnahme | 308,6 W |
| PoE-Gesamtleistung | 192 W |
| Zulässige Temperatur im Betrieb | 0 - 50 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb | 10 - 90 % |
| Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb | -40 - 70 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb | 5 - 90 % |
| Abmessungen | 44 x 22 x 4,4 cm |
| Switching-Ports | 24 |
| PoE-Ports | 24 |
| Ethernet-Übertragungstechnik | Gigabit Switch |
| Gigabit Ethernet Ports | 24 x RJ-45, 4 x SFP |
| Switch-Typ | Standalone |
| Modus | Store-and-Forward |
| Verwaltung | verwaltbar |
| Remoteverwaltungsprotokolle | SNMP V1, SNMP V2c, SNMP V3, Telnet, RMON, CLI, Web Interface, App, Cloud managed |
| Layer | 2 |
| Netzwerkstandards | Jumbo-Frames, IGMP Snooping, Bootstrap Protocol (BOOTP), Broadcast Storm Control, Unicast Storm Control, Access Control List (ACL), MLD-Snooping, Link Aggregation Group (LAG), Link Aggregation Control Protocol (LACP), Quality of Services (QoS), VLAN, Flow-Control, Spanning Tree Protocol (STP), Power over Ethernet+ (PoE+), DHCP-Snooping, Energy-Efficient Ethernet, Link Layer Discovery Protocol (LLDP), Auto-Negotiation, Address Resolution Protocol (ARP), Loop Protection, Class of Service (CoS), Weighted Round Robin (WRR), Multicast Storm Control |
| Routing | IPv6, Static Routing |
| Internet-Sicherheit | Schutz vor DoS |
| Authentifizierungsmethode | IEEE 802.1X (RADIUS) |
| Schnittstelle | 1x RJ-45 Konsole |
| Uplink-Port | 24 x Auto-MDI/MDI-X |
| Link Protokolle | 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T, 100Base-FX, 1000Base-X |
| Anzahl Lüfter | 2 |
Reviews
Does the job
Brilliant, no complaints at all
Quality and price are unbeatable
Arrived super fast and everything's perfect! 😍
Seriously good value
Perfect! 10/10 ⭐
Perfect! 10/10 ⭐
No issues whatsoever
Legit so good
Top quality, can't complain
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.