TP-Link Festa FR365
Brand: TP-Link
Price: €95,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 2b78b9d0-7f78-40e7-a492-04f2896e75db
Description
Interfaces: 1x USB 3.0, 1x RJ-45 (WAN), 4x RJ-45 (WAN/LAN)
USB Port: USB-Modem
Aerial: External
Number of Antennas: 3
Power Supply: Mains
Physical Buttons: Reset
Max. Power Consumption: 16.8 W
Status Indicator: LED
Installation: Stand, Wall
Colour: White
Width: 226 mm
Height: 36 mm
Depth: 132 mm
Transfer Rate: 3,000 Mbps
Wireless LAN Standards: a, b, g, n, ac, ax, be
Wi-Fi Frequency Bands: 2.4 GHz, 5.0 GHz
WiFi-Mode: Access Point
Wi-Fi Functions: Multi SSID, WLAN Guest Network, Beamforming, MU-MIMO, Band Steering
Encryptions: WPA, WPA2, WPA3
LAN Standard: Gigabit-Ethernet (10/100/1000 Mbit/s)
Internet Security: Access Control Policies
Filtering: IP Filtering, URL Filtering (Domain)
Routing: Static routing, PBR
LAN Protocols: OpenVPN, IPSec, PPTP, L2TP, TCP/IP, DHCP, ICMP, NAT, PPPoE, NTP, DNS, IPv4, IPv6, SLAAC, ACL, VLAN, DMZ, Port Forwarding, DDNS, Port mirroring
IP Address Allocations: DHCP Support, Dynamic, Static
Remote Management Protocols: Web Interface, App, Cloud
Integrated Modem: Without
For: IPTV
Internal Memory: 128 MB
RAM: 512 MB
Specifications
| Product Types | Wireless Router, VPN-Router |
|---|---|
| Interfaces | 1x USB 3.0, 1x RJ-45 (WAN), 4x RJ-45 (WAN/LAN) |
| USB Port | USB-Modem |
| Aerial | External |
| Number of Antennas | 3 |
| Power Supply | Mains |
| Physical Buttons | Reset |
| Max. Power Consumption | 16.8 W |
| Status Indicator | LED |
| Installation | Stand, Wall |
| Colour | White |
| Width | 226 mm |
| Height | 36 mm |
| Depth | 132 mm |
| Transfer Rate | 3,000 Mbps |
| Wireless LAN Standards | a, b, g, n, ac, ax, be |
| Wi-Fi Frequency Bands | 2.4 GHz, 5.0 GHz |
| WiFi-Mode | Access Point |
| Wi-Fi Functions | Multi SSID, WLAN Guest Network, Beamforming, MU-MIMO, Band Steering |
| Encryptions | WPA, WPA2, WPA3 |
| LAN Standard | Gigabit-Ethernet (10/100/1000 Mbit/s) |
| Internet Security | Access Control Policies |
| Filtering | IP Filtering, URL Filtering (Domain) |
| Routing | Static routing, PBR |
| LAN Protocols | OpenVPN, IPSec, PPTP, L2TP, TCP/IP, DHCP, ICMP, NAT, PPPoE, NTP, DNS, IPv4, IPv6, SLAAC, ACL, VLAN, DMZ, Port Forwarding, DDNS, Port mirroring |
| IP Address Allocations | DHCP Support, Dynamic, Static |
| Remote Management Protocols | Web Interface, App, Cloud |
| Integrated Modem | Without |
| For | IPTV |
| Internal Memory | 128 MB |
| RAM | 512 MB |
Reviews
Amazing quality for the price!
Fantastic, ordering more!
Such good value... impressed
Speedy delivery, impeccable condition
Fast delivery, product is solid
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.