TP-Link ER8411
Brand: TP-Link
Price: €362,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 746f42d0-f5e4-49e4-9fcc-836e5d7e8dc1
Description
Interfaces: 2x USB 3.0, 1x RJ-45 (Console)
USB Ports: Hard Drive Connectivity, Port Connectivity, USB-Modem
Power Supply: Internal Power Supply
Physical Buttons: Reset
Max. Power Consumption: 26.36 W
Status Indicator: LED
Installation: Rackmount
Colour: Black
Width: 440 mm
Height: 44 mm
Depth: 220 mm
LAN Standards: 10 Gigabit Ethernet, Gigabit-Ethernet (10/100/1000 Mbit/s)
Internet Security: Firewall, Prevent DoS
Filtering: IP Filtering, Mac Filtering, URL Filtering (Domain)
Routing: IGMP v2 Proxy, IGMP v3 Proxy, PBR, Static routing
LAN Protocols: VLAN, OpenVPN, Port Trigger, IPv6, DHCP, PPPoE, NAT, DMZ, VPN, SSL, PPTP, L2TP, IPSec, UPnP, DDNS
IP Address Allocations: DHCP Support, Dynamic, Static
Remote Management Protocols: Cloud, Web Interface, App
Integrated Modem: Without
For: Office
Internal Memory: 256 MB
RAM: 4,096 MB
Specifications
| Product Types | VPN-Router, Cable Router |
|---|---|
| Interfaces | 2x USB 3.0, 1x RJ-45 (Console) |
| USB Ports | Hard Drive Connectivity, Port Connectivity, USB-Modem |
| Power Supply | Internal Power Supply |
| Physical Buttons | Reset |
| Max. Power Consumption | 26.36 W |
| Status Indicator | LED |
| Installation | Rackmount |
| Colour | Black |
| Width | 440 mm |
| Height | 44 mm |
| Depth | 220 mm |
| LAN Standards | 10 Gigabit Ethernet, Gigabit-Ethernet (10/100/1000 Mbit/s) |
| Internet Security | Firewall, Prevent DoS |
| Filtering | IP Filtering, Mac Filtering, URL Filtering (Domain) |
| Routing | IGMP v2 Proxy, IGMP v3 Proxy, PBR, Static routing |
| LAN Protocols | VLAN, OpenVPN, Port Trigger, IPv6, DHCP, PPPoE, NAT, DMZ, VPN, SSL, PPTP, L2TP, IPSec, UPnP, DDNS |
| IP Address Allocations | DHCP Support, Dynamic, Static |
| Remote Management Protocols | Cloud, Web Interface, App |
| Integrated Modem | Without |
| For | Office |
| Internal Memory | 256 MB |
| RAM | 4,096 MB |
Reviews
Speedy delivery, impeccable condition
Love this! 😄
Every penny well spent
Can't fault it, great price too
Better than expected tbh
Works great, super happy!
Better than expected tbh
Better than expected tbh
Exactly what I was looking for
Love how well made this is. Already recommended to my family.
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.