ROUAFWIT Mini PC Core i3 N305 NAS 2-Bay Soft Router 3-in-1 8GB DDR5 / 128GB SSD
Brand: ROUAFWIT
Price: €438,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: e76f8781-1e8f-4734-bdcb-420119a81c87
Description
Speicherkapazität: 0,12 TB
Zielgruppe: Heimanwender
Anzahl Festplatten (maximal): 2
Festplattenformfaktoren: 3,5 Zoll, 2,5 Zoll
Festplattentypen: HDD, SSD
Raidlevel: 0, 1, Single Disk
Optische Laufwerke: ohne
HDD-Verwaltung: Hot-Swap
interne Schnittstelle: SATA III
Anschlüsse: 2 x 2.5GbE RJ-45, 2 x USB 3.2, 1 x DisplayPort, 1 x HDMI, 1 x Kopfhörer-Mikrofon Kombianschluss
weitere Steckplätze: 1 x M.2
Kartenleser: TF
Prozessor: Intel Core i3-N305
Taktfrequenz: 3.800 MHz
Prozessorkern: Octa-Core
RAM: 8 GB
RAM maximal: 32 GB
RAM Typ: DDR5
NAS-Kühlung: aktiv
Lüfteranzahl: 1
Gehäusetyp: Portabel
Farbe: silber
Abmessungen (HxBxT): 110 x 135 x 245 mm
Gewicht: 1,5 kg
Specifications
| Produkttyp | 2-Bay NAS |
|---|---|
| Speicherkapazität | 0,12 TB |
| Zielgruppe | Heimanwender |
| Anzahl Festplatten (maximal) | 2 |
| Festplattenformfaktoren | 3,5 Zoll, 2,5 Zoll |
| Festplattentypen | HDD, SSD |
| Raidlevel | 0, 1, Single Disk |
| Optische Laufwerke | ohne |
| HDD-Verwaltung | Hot-Swap |
| interne Schnittstelle | SATA III |
| Anschlüsse | 2 x 2.5GbE RJ-45, 2 x USB 3.2, 1 x DisplayPort, 1 x HDMI, 1 x Kopfhörer-Mikrofon Kombianschluss |
| weitere Steckplätze | 1 x M.2 |
| Kartenleser | TF |
| Prozessor | Intel Core i3-N305 |
| Taktfrequenz | 3.800 MHz |
| Prozessorkern | Octa-Core |
| RAM | 8 GB |
| RAM maximal | 32 GB |
| RAM Typ | DDR5 |
| NAS-Kühlung | aktiv |
| Lüfteranzahl | 1 |
| Gehäusetyp | Portabel |
| Farbe | silber |
| Abmessungen (HxBxT) | 110 x 135 x 245 mm |
| Gewicht | 1,5 kg |
Reviews
Exceeded my expectations in every way. Packaging was great as well.
Amazing quality for the price!
Arrived safe and sound, very pleased
Five stars
Seriously good value
Great value for money. Will definitely be buying again.
100% would recommend
Spot on mate, spot on
Very pleased with this
Packaged so carefully, arrived perfect
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.