riello ups Sentinel Pro SEP 1000 USV (SEP1000-7)
Brand: riello
Price: €423,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 98b485f6-2f14-463b-b99d-996bd4395c6b
Description
Eingänge: 1 x IEC 320 C14
Ausgänge: 4 x IEC 320 C13
Schnittstellen: RS-232, USB
Wirkleistung: 800 W
Scheinleistung: 1.000 VA
Betriebsgeräusch: 40 dB
Besonderheit: Kaltstart
Schutzmaßnahmen: Überspannungsschutz, Kurzschlussschutz
Spannungsform: Sinuswelle
Eingangsspannnung: 140 - 276 V
Batterietechnologie: Bleisäure
Betriebstemperatur: 0 - 40 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb: 0 - 95 %
Farbe: schwarz
Gehäusetyp: Tower
Specifications
| Produkttyp | Online USV |
|---|---|
| Eingänge | 1 x IEC 320 C14 |
| Ausgänge | 4 x IEC 320 C13 |
| Schnittstellen | RS-232, USB |
| Wirkleistung | 800 W |
| Scheinleistung | 1.000 VA |
| Betriebsgeräusch | 40 dB |
| Besonderheit | Kaltstart |
| Schutzmaßnahmen | Überspannungsschutz, Kurzschlussschutz |
| Spannungsform | Sinuswelle |
| Eingangsspannnung | 140 - 276 V |
| Batterietechnologie | Bleisäure |
| Betriebstemperatur | 0 - 40 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb | 0 - 95 % |
| Farbe | schwarz |
| Gehäusetyp | Tower |
Reviews
Perfect! Exactly what I needed
Speedy delivery, impeccable condition
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.