QNAP TS-2888X-W2175-128G
Brand: QNAP
Price: €14.994,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: e3d41908-bb05-46cf-9483-1951394a9bcd
Description
Speicherkapazität: 0 TB
Zielgruppe: Großunternehmen
Anzahl Festplatten (maximal): 28
Festplattenformfaktoren: 2,5 Zoll, 3,5 Zoll
Laufwerkeinschübe 2.5": 20
Laufwerkeinschübe 3.5": 8
Festplattentypen: HDD, SSD
Raidlevel: 50, 60, 10, 6, 5, 1, 0, JBOD, Single Disk
HDD-Verwaltungen: Hot-Spare, AES-256 Verschlüsselung
Anschlüsse: 6 x RJ-45, 4 x USB 2.0, 6 x USB 3.0, 2 x Mikrofoneingang, 1 x Audio Ausgang
Datenkommunikation: 10 Gigabit Ethernet, Gigabit 10/100/1000
Prozessor: Intel Xeon W-2175
Taktfrequenz: 2.500 MHz
RAM: 128 GB
RAM maximal: 512 GB
RAM Typ: DDR4 ECC
NAS-Kühlung: aktiv
Lüfteranzahl: 10
Lüftergrößen (mm): 120, 90
Geräuschpegel: 33,6 dB(A)
Dateisystem interner Laufwerke: EXT4
Dateisysteme externer Laufwerke: EXT3, EXT4, NTFS, FAT32, HFS+
Netzwerkleistungsmerkmal: Wake-on-LAN
unterstützte Betriebssysteme: Windows, Mac OS X, Linux
Zulässige Temperatur im Betrieb: 0 - 40 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb: 5 - 95 %
Gehäusetyp: Tower
physische Tasten: Power, Reset, One-Touch-Backup
LED-Anzeigen: HDD, SSD, Status, LAN, USB
Abmessungen (HxBxT): 612 x 374 x 448 mm
Gewicht: 26,7 kg
Bemerkung: 4GB Flash Memory / 2000 Watt Netzteil
Specifications
| Produkttyp | 28-Bay NAS |
|---|---|
| Speicherkapazität | 0 TB |
| Zielgruppe | Großunternehmen |
| Anzahl Festplatten (maximal) | 28 |
| Festplattenformfaktoren | 2,5 Zoll, 3,5 Zoll |
| Laufwerkeinschübe 2.5" | 20 |
| Laufwerkeinschübe 3.5" | 8 |
| Festplattentypen | HDD, SSD |
| Raidlevel | 50, 60, 10, 6, 5, 1, 0, JBOD, Single Disk |
| HDD-Verwaltungen | Hot-Spare, AES-256 Verschlüsselung |
| Anschlüsse | 6 x RJ-45, 4 x USB 2.0, 6 x USB 3.0, 2 x Mikrofoneingang, 1 x Audio Ausgang |
| Datenkommunikation | 10 Gigabit Ethernet, Gigabit 10/100/1000 |
| Prozessor | Intel Xeon W-2175 |
| Taktfrequenz | 2.500 MHz |
| RAM | 128 GB |
| RAM maximal | 512 GB |
| RAM Typ | DDR4 ECC |
| NAS-Kühlung | aktiv |
| Lüfteranzahl | 10 |
| Lüftergrößen (mm) | 120, 90 |
| Geräuschpegel | 33,6 dB(A) |
| Dateisystem interner Laufwerke | EXT4 |
| Dateisysteme externer Laufwerke | EXT3, EXT4, NTFS, FAT32, HFS+ |
| Netzwerkleistungsmerkmal | Wake-on-LAN |
| unterstützte Betriebssysteme | Windows, Mac OS X, Linux |
| Zulässige Temperatur im Betrieb | 0 - 40 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb | 5 - 95 % |
| Gehäusetyp | Tower |
| physische Tasten | Power, Reset, One-Touch-Backup |
| LED-Anzeigen | HDD, SSD, Status, LAN, USB |
| Abmessungen (HxBxT) | 612 x 374 x 448 mm |
| Gewicht | 26,7 kg |
| Bemerkung | 4GB Flash Memory / 2000 Watt Netzteil |
Reviews
Speedy delivery, impeccable condition
Absolutely brilliant 👍
100% would recommend
Got it super fast! Very happy
One of my best buys ever
Spot on
10 out of 10
Works great, super happy!
Amazing quality for the price!
Exceeded my expectations in every way. Packaging was great as well.
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.