Netgear MS510TXUP
Brand: Netgear
Price: €622,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 07d3c230-fbbe-4201-b1e2-abbf11401263
Description
Switch-Kapazität: 140 Gb/s
Jumbo-Framesgröße: 10.000 Bytes
MAC-Adressen: 32 K
Buffer: 2.048 kb
RAM: 256 MB
max. Leistungsaufnahme: 380 W
PoE-Gesamtleistung: 295 W
Zulässige Temperatur im Betrieb: 0 - 50 °C
Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb: -20 - 70 °C
max. Lautstärke: 33 dB
Gewicht: 2,51 kg
Switching-Ports: 10
PoE-Ports: 8
Ethernet-Übertragungstechnik: 10-Gigabit Switch
10 Gigabit Ethernet Ports: 4 x RJ-45
2.5 Gigabit Ethernet Ports: 4 x RJ-45
Switch-Typ: Standalone
Modus: Store-and-Forward
Verwaltung: verwaltbar
Remoteverwaltungsprotokolle: Web Interface, SNMP V1, SNMP V2c, SNMP V3, Syslog, SNMP, RMON9, RMON3, RMON2, RMON1, RMON
Layer: 2
Netzwerkstandards: Energy-Efficient Ethernet, IGMP Snooping, Broadcast Storm Control, Unicast Storm Control, Access Control List (ACL), Link Aggregation Control Protocol (LACP), VLAN, Quality of Services (QoS), Spanning Tree Protocol (STP), Multicast Storm Control, Link Layer Discovery Protocol (LLDP), DHCP-Snooping, Power over Ethernet++ (PoE++)
Internet-Sicherheit: Schutz vor DoS
Authentifizierungsmethoden: TACACS+, IEEE 802.1X (RADIUS)
Flash-Speicher: 64 MB
Uplink-Port: 2 x SFP+
Anzahl Lüfter: 3
Farbe: grau
Gehäusematerial: Metall
Specifications
| Produkttypen | Rackmount Switch, PoE Switch |
|---|---|
| Switch-Kapazität | 140 Gb/s |
| Jumbo-Framesgröße | 10.000 Bytes |
| MAC-Adressen | 32 K |
| Buffer | 2.048 kb |
| RAM | 256 MB |
| max. Leistungsaufnahme | 380 W |
| PoE-Gesamtleistung | 295 W |
| Zulässige Temperatur im Betrieb | 0 - 50 °C |
| Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb | -20 - 70 °C |
| max. Lautstärke | 33 dB |
| Gewicht | 2,51 kg |
| Switching-Ports | 10 |
| PoE-Ports | 8 |
| Ethernet-Übertragungstechnik | 10-Gigabit Switch |
| 10 Gigabit Ethernet Ports | 4 x RJ-45 |
| 2.5 Gigabit Ethernet Ports | 4 x RJ-45 |
| Switch-Typ | Standalone |
| Modus | Store-and-Forward |
| Verwaltung | verwaltbar |
| Remoteverwaltungsprotokolle | Web Interface, SNMP V1, SNMP V2c, SNMP V3, Syslog, SNMP, RMON9, RMON3, RMON2, RMON1, RMON |
| Layer | 2 |
| Netzwerkstandards | Energy-Efficient Ethernet, IGMP Snooping, Broadcast Storm Control, Unicast Storm Control, Access Control List (ACL), Link Aggregation Control Protocol (LACP), VLAN, Quality of Services (QoS), Spanning Tree Protocol (STP), Multicast Storm Control, Link Layer Discovery Protocol (LLDP), DHCP-Snooping, Power over Ethernet++ (PoE++) |
| Internet-Sicherheit | Schutz vor DoS |
| Authentifizierungsmethoden | TACACS+, IEEE 802.1X (RADIUS) |
| Flash-Speicher | 64 MB |
| Uplink-Port | 2 x SFP+ |
| Anzahl Lüfter | 3 |
| Farbe | grau |
| Gehäusematerial | Metall |
Reviews
😍 Love it
Really happy with this
⭐⭐⭐⭐⭐
Perfect.
Very pleased with this
Exactly what I needed, thanks!
Fast delivery, excellent item
Excellent stuff
Fantastic quality, unbeatable price!
Quality is really good... can't complain about anything really.
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.