Netgear GS724TPPv3
Brand: Netgear
Price: €327,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 13340afe-8c47-43c0-b171-f1aae05874cc
Description
Switch-Kapazität: 52 Gb/s
Paket-Weiterleitungsrate: 38,6 Mpps
Jumbo-Framesgröße: 10.000 Bytes
MAC-Adressen: 8 K
Buffer: 1.536 kb
RAM: 512 MB
max. Leistungsaufnahme: 396,95 W
PoE-Gesamtleistung: 380 W
Zulässige Temperatur im Betrieb: 0 - 50 °C
Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb: -20 - 70 °C
max. Lautstärke: 33,6 dB
Gewicht: 3,7 kg
Switching-Ports: 26
PoE-Ports: 24
Ethernet-Übertragungstechnik: Gigabit Switch
Gigabit Ethernet Ports: 24 x RJ-45, 2 x SFP
Switch-Typ: Standalone
Modus: Store-and-Forward
Verwaltung: verwaltbar
Remoteverwaltungsprotokolle: Web Interface, App, Cloud managed
Layer: 2
Netzwerkstandards: Power over Ethernet+ (PoE+), Access Control List (ACL), Quality of Services (QoS), Power over Ethernet (PoE), IGMP Snooping, VLAN, Link Layer Discovery Protocol (LLDP), Link Aggregation Control Protocol (LACP), Link Aggregation Group (LAG), Energy-Efficient Ethernet, DHCP-Snooping, Port-Mirroring, Weighted Round Robin (WRR), Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Storm Control, Flow-Control, Full-Duplex, Spanning Tree Protocol (STP), Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP), Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP), IGMPv2 Snooping, IGMPv3 Snooping, Loop Detection, Loop Protection
Internet-Sicherheit: Schutz vor DoS, BPDU Guard
Authentifizierungsmethoden: IEEE 802.1X (RADIUS), TACACS+
Flash-Speicher: 64 MB
Anzahl Lüfter: 2
Farbe: grau
Gehäusematerial: Metall
Specifications
| Produkttypen | PoE Switch, Rackmount Switch |
|---|---|
| Switch-Kapazität | 52 Gb/s |
| Paket-Weiterleitungsrate | 38,6 Mpps |
| Jumbo-Framesgröße | 10.000 Bytes |
| MAC-Adressen | 8 K |
| Buffer | 1.536 kb |
| RAM | 512 MB |
| max. Leistungsaufnahme | 396,95 W |
| PoE-Gesamtleistung | 380 W |
| Zulässige Temperatur im Betrieb | 0 - 50 °C |
| Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb | -20 - 70 °C |
| max. Lautstärke | 33,6 dB |
| Gewicht | 3,7 kg |
| Switching-Ports | 26 |
| PoE-Ports | 24 |
| Ethernet-Übertragungstechnik | Gigabit Switch |
| Gigabit Ethernet Ports | 24 x RJ-45, 2 x SFP |
| Switch-Typ | Standalone |
| Modus | Store-and-Forward |
| Verwaltung | verwaltbar |
| Remoteverwaltungsprotokolle | Web Interface, App, Cloud managed |
| Layer | 2 |
| Netzwerkstandards | Power over Ethernet+ (PoE+), Access Control List (ACL), Quality of Services (QoS), Power over Ethernet (PoE), IGMP Snooping, VLAN, Link Layer Discovery Protocol (LLDP), Link Aggregation Control Protocol (LACP), Link Aggregation Group (LAG), Energy-Efficient Ethernet, DHCP-Snooping, Port-Mirroring, Weighted Round Robin (WRR), Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Storm Control, Flow-Control, Full-Duplex, Spanning Tree Protocol (STP), Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP), Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP), IGMPv2 Snooping, IGMPv3 Snooping, Loop Detection, Loop Protection |
| Internet-Sicherheit | Schutz vor DoS, BPDU Guard |
| Authentifizierungsmethoden | IEEE 802.1X (RADIUS), TACACS+ |
| Flash-Speicher | 64 MB |
| Anzahl Lüfter | 2 |
| Farbe | grau |
| Gehäusematerial | Metall |
Reviews
Fast delivery, excellent item
Perfect! 10/10 ⭐
Top quality, can't complain
Worth it
Spot on mate, spot on
Amazing quality for the price!
Fast delivery, excellent item
Very pleased with this
Fast delivery, product is solid
Exactly what I needed, thanks!
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.