MikroTik CRS125-24G-1S-2HnD-IN
Brand: MikroTik
Price: €198,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 58b5f554-9491-4e46-bd8a-ac37300c45fa
Description
Interfaces: 1x RJ-45 (Console), 1x Micro-USB
USB Port: USB-Modem
Aerials: External, 4dBi
Number of Antennas: 2
Power Supply: Mains
Max. Power Consumption: 19 W
Installation: Rackmount
Colour: White
Width: 285 mm
Height: 45 mm
Depth: 145 mm
Transfer Rate: 300 Mbps
Wireless LAN Standards: b, g, n
Wi-Fi Frequency Band: 2.4 GHz
WiFi-Mode: Access Point
LAN Standard: Gigabit-Ethernet (10/100/1000 Mbit/s)
LAN Ports: 24 x RJ-45, 1 x SFP
Internet Security: Firewall
IP Address Allocation: DHCP Support
Integrated Modem: Without
Internal Memory: 128 MB
RAM: 128 MB
Specifications
| Product Type | Wireless Router |
|---|---|
| Interfaces | 1x RJ-45 (Console), 1x Micro-USB |
| USB Port | USB-Modem |
| Aerials | External, 4dBi |
| Number of Antennas | 2 |
| Power Supply | Mains |
| Max. Power Consumption | 19 W |
| Installation | Rackmount |
| Colour | White |
| Width | 285 mm |
| Height | 45 mm |
| Depth | 145 mm |
| Transfer Rate | 300 Mbps |
| Wireless LAN Standards | b, g, n |
| Wi-Fi Frequency Band | 2.4 GHz |
| WiFi-Mode | Access Point |
| LAN Standard | Gigabit-Ethernet (10/100/1000 Mbit/s) |
| LAN Ports | 24 x RJ-45, 1 x SFP |
| Internet Security | Firewall |
| IP Address Allocation | DHCP Support |
| Integrated Modem | Without |
| Internal Memory | 128 MB |
| RAM | 128 MB |
Reviews
Arrived super fast and everything's perfect! 😍
Very pleased with this
Quality is really good... can't complain about anything really.
Best thing I've bought in a while
Can't fault anything about this
Everything came perfectly packaged
Quality is really good... can't complain about anything really.
Arrived well packaged, very pleased
Fantastic value
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.