HPE StoreEasy 1650 (Q0F49A)
Brand: HPE
Price: €5.400,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 1dfd8696-0897-48a0-bdfb-110d6ba01b76
Description
Serie: Hewlett-Packard HP StoreEasy
Zielgruppe: Großunternehmen
Anzahl Festplatten (maximal): 12
Festplattenformfaktor: 3,5 Zoll
Festplattenmontage: herausnehmbarer Laufwerksträger
Festplattenzugang: vorne
Festplattenlage: horizontal
Raidlevel: 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60
HDD-Verwaltung: Hot-Swap
interne Schnittstellen: SAS 3.0, SATA III
Anschlüsse: 2 x USB 3.0, 1 x VGA
Datenkommunikation: Gigabit 10/100/1000
Prozessor: Intel Xeon E5-2609v4
Taktfrequenz: 1.700 MHz
Prozessorkern: Hexa-Core
RAM: 16 GB
RAM Typ: DDR4
Protokolle: iSCSI, DHCP, CIFS, NFS, FTP, FTPS, SMB, HTTP, HTTPS, WebDAV
Serverdienste: Datei
Zulässige Temperatur im Betrieb: 10 - 35 °C
Gehäusetypen: Rackmount, 2HE
Abmessungen (HxBxT): 87.3 x 445.5 x 730.2 mm
Specifications
| Produkttypen | 12-Bay NAS, NAS-Gehäuse |
|---|---|
| Serie | Hewlett-Packard HP StoreEasy |
| Zielgruppe | Großunternehmen |
| Anzahl Festplatten (maximal) | 12 |
| Festplattenformfaktor | 3,5 Zoll |
| Festplattenmontage | herausnehmbarer Laufwerksträger |
| Festplattenzugang | vorne |
| Festplattenlage | horizontal |
| Raidlevel | 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 |
| HDD-Verwaltung | Hot-Swap |
| interne Schnittstellen | SAS 3.0, SATA III |
| Anschlüsse | 2 x USB 3.0, 1 x VGA |
| Datenkommunikation | Gigabit 10/100/1000 |
| Prozessor | Intel Xeon E5-2609v4 |
| Taktfrequenz | 1.700 MHz |
| Prozessorkern | Hexa-Core |
| RAM | 16 GB |
| RAM Typ | DDR4 |
| Protokolle | iSCSI, DHCP, CIFS, NFS, FTP, FTPS, SMB, HTTP, HTTPS, WebDAV |
| Serverdienste | Datei |
| Zulässige Temperatur im Betrieb | 10 - 35 °C |
| Gehäusetypen | Rackmount, 2HE |
| Abmessungen (HxBxT) | 87.3 x 445.5 x 730.2 mm |
Reviews
Amazing service and product 👍
Brilliant!!!
Amazing service and product 👍
Even better than I thought
Does the job
Exactly what I needed. Very happy with this.
Highly recommend!
Can't fault anything about this
Does exactly what it should
Quality stuff 💯
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.