HPE Aruba 2530 8G PoE+ Switch (J9774A)
Brand: HPE
Price: €365,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: c9ccde64-2726-4283-a8ca-f3648606932c
Description
Switch-Kapazität: 20 Gb/s
Paket-Weiterleitungsrate: 14,8 Mpps
Jumbo-Framesgröße: 9.220 Bytes
MAC-Adressen: 16 K
Buffer: 1.536 kb
RAM: 256 MB
max. Leistungsaufnahme: 86 W
PoE-Gesamtleistung: 67 W
max. Lautstärke: 0 dB
Abmessungen: 25,4 x 15,95 x 4,45 cm
Gewicht: 1 kg
Switching-Ports: 8
PoE-Ports: 8
Ethernet-Übertragungstechnik: Gigabit Switch
Gigabit Ethernet Ports: 8 x RJ-45, 2 x SFP, 2 x RJ-45
Fast Ethernet Ports: 8 x RJ-45, 2 x RJ-45
Ethernet-Ports: 8 x RJ-45, 2 x RJ-45
Switch-Typ: Standalone
max. Stackgröße: 16
Modus: Store-and-Forward
Verwaltung: verwaltbar
Remoteverwaltungsprotokolle: RMON, SNMP V1, SNMP V2c, SNMP V3
Layer: 4
Netzwerkstandards: Port-Mirroring, Quality of Services (QoS), VLAN, Jumbo-Frames, Power over Ethernet (PoE), Flow-Control
Schnittstellen: 1x RJ-45 Konsole, 1x Mini-USB Konsole
Flash-Speicher: 128 MB
Uplink-Port: 48 x Auto-MDI/MDI-X
Link Protokolle: 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T
Farbe: silber
Gehäusematerial: Metall
Specifications
| Produkttypen | Rackmount Switch, PoE Switch |
|---|---|
| Switch-Kapazität | 20 Gb/s |
| Paket-Weiterleitungsrate | 14,8 Mpps |
| Jumbo-Framesgröße | 9.220 Bytes |
| MAC-Adressen | 16 K |
| Buffer | 1.536 kb |
| RAM | 256 MB |
| max. Leistungsaufnahme | 86 W |
| PoE-Gesamtleistung | 67 W |
| max. Lautstärke | 0 dB |
| Abmessungen | 25,4 x 15,95 x 4,45 cm |
| Gewicht | 1 kg |
| Switching-Ports | 8 |
| PoE-Ports | 8 |
| Ethernet-Übertragungstechnik | Gigabit Switch |
| Gigabit Ethernet Ports | 8 x RJ-45, 2 x SFP, 2 x RJ-45 |
| Fast Ethernet Ports | 8 x RJ-45, 2 x RJ-45 |
| Ethernet-Ports | 8 x RJ-45, 2 x RJ-45 |
| Switch-Typ | Standalone |
| max. Stackgröße | 16 |
| Modus | Store-and-Forward |
| Verwaltung | verwaltbar |
| Remoteverwaltungsprotokolle | RMON, SNMP V1, SNMP V2c, SNMP V3 |
| Layer | 4 |
| Netzwerkstandards | Port-Mirroring, Quality of Services (QoS), VLAN, Jumbo-Frames, Power over Ethernet (PoE), Flow-Control |
| Schnittstellen | 1x RJ-45 Konsole, 1x Mini-USB Konsole |
| Flash-Speicher | 128 MB |
| Uplink-Port | 48 x Auto-MDI/MDI-X |
| Link Protokolle | 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T |
| Farbe | silber |
| Gehäusematerial | Metall |
Reviews
Fantastic, ordering more!
Got it super fast! Very happy
Brilliant, no complaints at all
Very pleased with this
Highly recommend!
😍 Love it
Works great, super happy!
Best purchase I've made in ages
Top quality
Spot on mate, spot on
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.