HPE Aruba 2530 48G Switch (J9775A)
Brand: HPE
Price: €559,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: d7b6c8e5-04b4-4156-baa5-2c2dc4804752
Description
Switch-Kapazität: 104 Gb/s
Paket-Weiterleitungsrate: 77,3 Mpps
MAC-Adressen: 16 K
Buffer: 3.072 kb
RAM: 256 MB
max. Leistungsaufnahme: 59,5 W
Zulässige Temperatur im Betrieb: 0 - 45 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb: 10 - 95 %
Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb: -40 - 70 °C
Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb: 15 - 95 %
max. Lautstärke: 34,5 dB
Abmessungen: 44,3 x 4,45 x 25,4 cm
Gewicht: 3,08 kg
Switching-Ports: 48
Ethernet-Übertragungstechnik: Gigabit Switch
Gigabit Ethernet Ports: 48 x RJ-45, 4 x SFP
Fast Ethernet Ports: 48 x RJ-45
Ethernet-Ports: 48 x RJ-45
Switch-Typ: Stackable
max. Stackgröße: 16
Modus: Store-and-Forward
Verwaltung: verwaltbar
Layer: 2
Netzwerkstandards: Port-Mirroring, Quality of Services (QoS), VLAN, Jumbo-Frames, Full-Duplex, sFlow
Routing: IPv6
Internet-Sicherheit: Schutz vor DoS
Schnittstellen: 1x RJ-45 Konsole, 1x USB Typ B
Flash-Speicher: 128 MB
Uplink-Port: 48 x Auto-MDI/MDI-X
Link Protokolle: 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T
Farben: grau, silber
Gehäusematerial: Metall
Specifications
| Produkttyp | Rackmount Switch |
|---|---|
| Switch-Kapazität | 104 Gb/s |
| Paket-Weiterleitungsrate | 77,3 Mpps |
| MAC-Adressen | 16 K |
| Buffer | 3.072 kb |
| RAM | 256 MB |
| max. Leistungsaufnahme | 59,5 W |
| Zulässige Temperatur im Betrieb | 0 - 45 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Betrieb | 10 - 95 % |
| Zulässige Temperatur im Nicht-Betrieb | -40 - 70 °C |
| Zulässige Luftfeuchtigkeit im Nicht-Betrieb | 15 - 95 % |
| max. Lautstärke | 34,5 dB |
| Abmessungen | 44,3 x 4,45 x 25,4 cm |
| Gewicht | 3,08 kg |
| Switching-Ports | 48 |
| Ethernet-Übertragungstechnik | Gigabit Switch |
| Gigabit Ethernet Ports | 48 x RJ-45, 4 x SFP |
| Fast Ethernet Ports | 48 x RJ-45 |
| Ethernet-Ports | 48 x RJ-45 |
| Switch-Typ | Stackable |
| max. Stackgröße | 16 |
| Modus | Store-and-Forward |
| Verwaltung | verwaltbar |
| Layer | 2 |
| Netzwerkstandards | Port-Mirroring, Quality of Services (QoS), VLAN, Jumbo-Frames, Full-Duplex, sFlow |
| Routing | IPv6 |
| Internet-Sicherheit | Schutz vor DoS |
| Schnittstellen | 1x RJ-45 Konsole, 1x USB Typ B |
| Flash-Speicher | 128 MB |
| Uplink-Port | 48 x Auto-MDI/MDI-X |
| Link Protokolle | 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T |
| Farben | grau, silber |
| Gehäusematerial | Metall |
Reviews
Absolutely brilliant!
Does exactly what it should
Can't find any faults
⭐⭐⭐⭐⭐
Perfect.
Quality is top tier
Great value for money
Perfect.
Amazing service and product 👍
Speedy delivery, impeccable condition
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.