D-Link R03 N300 Smart Router
Brand: D-Link
Price: €20,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 49b8bb80-fc1e-47f7-b441-df1379a027f6
Description
Series: D-Link Eagle Pro AI
Interfaces: 1x RJ-45 (WAN)
Aerial: External
Number of Antennas: 2
Power Supply: Mains
Physical Buttons: WPS, Reset
Status Indicator: LED
Installation: Stand
Colour: White
Weight: 150 g
Width: 158 mm
Height: 35.75 mm
Depth: 131.35 mm
Transfer Rate: 300 Mbps
Wireless LAN Standards: b, g, n
Wi-Fi Frequency Band: 2.4 GHz
WiFi-Mode: Access Point
Encryptions: WPA, WPA2, WPA3, WPS
LAN Standard: Fast-Ethernet (10/100 Mbit/s)
LAN Ports: 4 x RJ-45
Internet Security: Firewall, Child Lock, Prevent DoS
Filtering: SPI, URL Filtering (Domain)
LAN Protocols: IPv4, Port Trigger, PPPoE, QoS, GRE, NAT, Zerotier, ICMP
IP Address Allocations: DHCP Support, Dynamic, Static
Remote Management Protocols: App, Web Interface
Integrated Modem: Without
Specifications
| Product Type | Wireless Router |
|---|---|
| Series | D-Link Eagle Pro AI |
| Interfaces | 1x RJ-45 (WAN) |
| Aerial | External |
| Number of Antennas | 2 |
| Power Supply | Mains |
| Physical Buttons | WPS, Reset |
| Status Indicator | LED |
| Installation | Stand |
| Colour | White |
| Weight | 150 g |
| Width | 158 mm |
| Height | 35.75 mm |
| Depth | 131.35 mm |
| Transfer Rate | 300 Mbps |
| Wireless LAN Standards | b, g, n |
| Wi-Fi Frequency Band | 2.4 GHz |
| WiFi-Mode | Access Point |
| Encryptions | WPA, WPA2, WPA3, WPS |
| LAN Standard | Fast-Ethernet (10/100 Mbit/s) |
| LAN Ports | 4 x RJ-45 |
| Internet Security | Firewall, Child Lock, Prevent DoS |
| Filtering | SPI, URL Filtering (Domain) |
| LAN Protocols | IPv4, Port Trigger, PPPoE, QoS, GRE, NAT, Zerotier, ICMP |
| IP Address Allocations | DHCP Support, Dynamic, Static |
| Remote Management Protocols | App, Web Interface |
| Integrated Modem | Without |
Reviews
Exactly as the description, cheers!
Excellent stuff
Exactly what I needed. Very happy with this.
Absolutely brilliant 👍
Quality is excellent. Worth every penny
Arrived super quickly and works great 😊
10 out of 10
Quality is top tier
Very pleased with this
One of my best buys ever
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.