AVM FRITZ!Box 6825 4G
Brand: AVM
Price: €99,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: c793807b-1449-4f04-9be8-f85c3a5acdba
Description
Serie: AVM FRITZ!Box
Schnittstellen: 1 x USB-C
USB-Port: Stromversorgung
Antenne: intern
Stromversorgung: externes Netzteil
physische Tasten: WPS, Mesh
max. Leistungsaufnahme: 7,5 W
Statusanzeige: LED
LEDs: Signalstärke, WLAN, Power, 4G
Montage: Standfuß
Lieferumfang: Netzteil, Netzwerkkabel (1,5m), Installationsanleitung
Farben: weiß, rot
Breite: 65 mm
Höhe: 135 mm
Tiefe: 98 mm
WLAN-Geschwindigkeit: 600 Mbit/s
WLAN-Standards: g, n, ax
WLAN-Frequenzband: 2,4 GHz
WLAN-Betriebsart: Access Point
WLAN-Funktionen: WLAN-Gastnetzwerk
Verschlüsselungen: WPA2, WPA3, WPS
LAN-Standard: Gigabit-Ethernet
LAN-Ports: 1 x RJ-45
Internet-Sicherheit: Kindersicherung, Zugangskontrolle, Firewall
Filter: URL (Domain), IP, SPI
Routing: Static routing
LAN Protokolle: VPN, WireGuard, IPSec, NAT, Wake On LAN (WoL), IPv4, IPv6, DDNS, NTP
IP-Adresszuweisungen: DHCP Support, dynamisch, statisch
Remoteverwaltungsprotokolle: App, Web Interface
Internetgeschwindigkeit: 300 Mbit/s
Uploadgeschwindigkeit: 50 Mbit/s
SIM-Karte: Nano-Sim
Modem: 4G
Übertragungsstandard: LTE
geeignet für: Mobilen Einsatz, Mesh-Systeme
Specifications
| Produkttypen | Mobiler WLAN Hotspot, Mesh Router |
|---|---|
| Serie | AVM FRITZ!Box |
| Schnittstellen | 1 x USB-C |
| USB-Port | Stromversorgung |
| Antenne | intern |
| Stromversorgung | externes Netzteil |
| physische Tasten | WPS, Mesh |
| max. Leistungsaufnahme | 7,5 W |
| Statusanzeige | LED |
| LEDs | Signalstärke, WLAN, Power, 4G |
| Montage | Standfuß |
| Lieferumfang | Netzteil, Netzwerkkabel (1,5m), Installationsanleitung |
| Farben | weiß, rot |
| Breite | 65 mm |
| Höhe | 135 mm |
| Tiefe | 98 mm |
| WLAN-Geschwindigkeit | 600 Mbit/s |
| WLAN-Standards | g, n, ax |
| WLAN-Frequenzband | 2,4 GHz |
| WLAN-Betriebsart | Access Point |
| WLAN-Funktionen | WLAN-Gastnetzwerk |
| Verschlüsselungen | WPA2, WPA3, WPS |
| LAN-Standard | Gigabit-Ethernet |
| LAN-Ports | 1 x RJ-45 |
| Internet-Sicherheit | Kindersicherung, Zugangskontrolle, Firewall |
| Filter | URL (Domain), IP, SPI |
| Routing | Static routing |
| LAN Protokolle | VPN, WireGuard, IPSec, NAT, Wake On LAN (WoL), IPv4, IPv6, DDNS, NTP |
| IP-Adresszuweisungen | DHCP Support, dynamisch, statisch |
| Remoteverwaltungsprotokolle | App, Web Interface |
| Internetgeschwindigkeit | 300 Mbit/s |
| Uploadgeschwindigkeit | 50 Mbit/s |
| SIM-Karte | Nano-Sim |
| Modem | 4G |
| Übertragungsstandard | LTE |
| geeignet für | Mobilen Einsatz, Mesh-Systeme |
Reviews
100% would buy again
😍 Love it
Five stars
Very happy with this purchase
Absolutely brilliant 👍
Couldn't fault it
Fantastic quality, unbeatable price!
Does exactly what it should
Top quality stuff, will order again
Best purchase I've made in ages
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.