ASUS ZenWiFi AX Mini XD6S White 2-pack
Brand: ASUS
Price: €355,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 646d389a-4be1-4444-b2f9-c1f20824a2b3
Description
Series: Asus ZenWiFi
Interfaces: 1x RJ-45 (WAN/LAN)
Aerial: Internal
Physical Buttons: WPS, Reset
Status Indicator: LED
LED: Power
Installation: Wall
Colour: White
Dimensions: 126,4 x 59,05 x 129,7 mm
Weight: 425 g
Transfer Rate: 4,804 Mbps
Wireless LAN Standards: ac, ax, n
Wi-Fi Frequency Band: 2.4 GHz
WiFi-Mode: Router
Wi-Fi Functions: MU-MIMO, Multi SSID, WLAN Guest Network
Encryption: WPS
LAN Standard: Gigabit-Ethernet (10/100/1000 Mbit/s)
LAN Ports: 2 x RJ-45
Internet Security: Child Lock, Firewall
LAN Protocols: IGMP, IPv6, DHCP, IPv4
Remote Management Protocol: SSH
For: Mesh System
Specifications
| Product Types | Wireless Router, Mesh Router |
|---|---|
| Series | Asus ZenWiFi |
| Interfaces | 1x RJ-45 (WAN/LAN) |
| Aerial | Internal |
| Physical Buttons | WPS, Reset |
| Status Indicator | LED |
| LED | Power |
| Installation | Wall |
| Colour | White |
| Dimensions | 126,4 x 59,05 x 129,7 mm |
| Weight | 425 g |
| Transfer Rate | 4,804 Mbps |
| Wireless LAN Standards | ac, ax, n |
| Wi-Fi Frequency Band | 2.4 GHz |
| WiFi-Mode | Router |
| Wi-Fi Functions | MU-MIMO, Multi SSID, WLAN Guest Network |
| Encryption | WPS |
| LAN Standard | Gigabit-Ethernet (10/100/1000 Mbit/s) |
| LAN Ports | 2 x RJ-45 |
| Internet Security | Child Lock, Firewall |
| LAN Protocols | IGMP, IPv6, DHCP, IPv4 |
| Remote Management Protocol | SSH |
| For | Mesh System |
Reviews
Fantastic, ordering more!
Couldn't fault it
Arrived well packaged, very pleased
Definitely worth the money
Couldn't fault it
Amazing value!
Honestly fantastic
Can't find any faults
Top quality, can't complain
Definitely worth the money
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.